Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Bukowina Tatrzańska

Wygodny Nocleg

:: wygodnypokoj ::

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

mój avatar

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska zachwyca pięknymi widokami oraz zachęca swoich turystów do jej odwiedzenia z powodu licznych atrakcji turystycznych, które warto poznać.

 
Bukowina widok na Tatry
Z racji tego, że miejscowość ta jest doskonałą stacją narciarską posiadającą 22 wyciągi narciarskie, nie brakuje tam miłośników tego sportu.
Najbliżej położonymi miejscowościami Bukowiny Tatrzańskiej jest Zakopane i Nowy Targ. Nic więc dziwnego, że miejsca te najczęściej odwiedzanymi przez cały rok. Kto przyjechał do Bukowiny, zawita również do Zakopanego i Nowego Targu, gdyż miejscowości te leżą od 15 do 22 km od Bukowiny.

Karnawał to wyjątkowa atmosfera kolędowania odbywająca się w styczniu. W tym wyjątkowym karnawale biorą udział: Król Herod i jego świta, diabeł, turoń i cała masa barwnych kolędników. Urozmaiceniem tego wydarzenia jest niewątpliwiekonkurs tańca zbójnickiego i przegląd par tanecznych. Co roku ostatni dzień imprezy to wydarzenia plenerowe, w skład którego wchodzą zawody strzeleckie i zawody narciarskie w strojach regionalnych i wyścigi. Wielką atrakcją tego karnawału są niewątpliwie wyścigi Kumoterek, czyli prostych sań góralskich.
Największym drewnianym budynkiem w naszym kraju jest Dom Ludowy – duchowe i materialne centrum Bukowiny Tatrzańskiej. W Domu Ludowym organizowane są imprezy folklorystyczne m.in. wspomniane wyżej Sabałowe Bajania czyli ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, pytacy i mowy starosty weselnego. Bardzo popularna w tej imprezie jest niewątpliwie ogólnopolska wystawa i kiermasz sztuki ludowej a także występy zagranicznych zespołów regionalnych. atrakcje w Szczawnicy
Godnym zwiedzenia miejscem jest na pewno Terma Bukowina Tatrzańska. Tak zwane termy bukowiańskie to centrum rozrywki, które warto odwiedzić. Jest to doskonale zorganizowany ośrodek uzdrowiskowy zlokalizowany w miejscu zalesionym z widokiem na góry. Obiekty termalne obejmą 12 basenów. Bardzo popularne w tym ośrodku są atrakcje dla dzieci i młodzieży, w skład których wchodzą zjeżdżalnie oraz pływalnia dla najmłodszych. Termy Bukowiańskie to również 8 saun. Bardzo popularne są niewątpliwie sauny kwiatowe i góralskie. Wielu turystów korzysta z gabinetów Spa&Wellness. W termach znajduje się również restauracja oferująca dania kuchni regionalnej.

 

 


Głosuj (0)
polskietatry24 18:16:31 22/11/2013 [Powrót] Komentuj